Dziel się dobrem z Julkiem Bobrem. Wraca akcja charytatywna sieci Auchan

10 listopada 2023

Auchan zaprasza na kolejną edycję akcji charytatywnej „Dziel się dobrem z Julkiem Bobrem”. W tym roku dochód ze sprzedaży sympatycznych maskotek zostanie w całości przekazany Federacji Polskich Banków Żywności, promującej postawy przeciwdziałające marnowaniu jedzenia i przekazującej żywność najbardziej potrzebującym. Koniecznie poznajcie szczegóły! 

Kucharz Julek Bóbr wspiera Banki Żywności 

Julek Bóbr to mały superbohater, który co roku w okresie przedświątecznym promuje szlachetne postawy. Tym razem swoją działalnością wspiera Federację Polskich Banków Żywności, wcielając się jednocześnie w rolę kucharza! 

Celem najnowszej akcji w roli głównej z Julkiem Bobrem jest podjęcie działań prowadzących do ograniczenia marnowania jedzenia i niesienia pomocy żywnościowej potrzebującym. Dlaczego to takie ważne? Według danych w Polsce co roku marnuje się aż 4,8 milionów ton jedzenia, a 60% strat żywności pochodzi z gospodarstw domowych. Na domiar złego ponad 1,6 miliona Polaków życie poniżej poziomu skrajnego ubóstwa, a co czwarta osoba z tego licznego grona nie może pozwolić sobie na zjedzenie każdego dnia ciepłego posiłku. To właśnie z tymi patologiami zamierza dzielnie walczyć Julek Bóbr!

Kup Julka Bobra i walcz z marnowaniem jedzenia!

Akcja organizowana przez Auchan ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Sieci stawia na mocne promowanie dobrych nawyków, które mogą znacząco przyczynić się do ograniczenia marnowania jedzenia. Osią dla nich są trzy wskazówki Julka: sprawdzanie daty przydatności produktów do spożycia, unikanie robienia przesadnych zapasów i dzielenie się jedzeniem z innymi

Dodatkowo sieć tradycyjnie wprowadziła do sprzedaży maskotki przedstawiające Julka Bobra, wykonane w 90% ze zrecyklingowanych butelek plastikowych. Cena maskotki, dostępnej zarówno w sklepach stacjonarnych Auchan, jak i w sklepie online sieci, to 26,99 zł.
Więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej auchan.pl oraz na kanałach sieci w mediach społecznościowych: Instagram, Facebook i YouTubie.

Okazje i promocje

Zobacz więcej