Jak odpowiednio przechowywać żywność? II edycja „Dobrej Torby”

26 września 2021

Biedronka po raz kolejny pomaga przyswoić wiedzę na temat odpowiedniego przechowywania jedzenia. W tym celu sieć rozpoczęła drugą edycję akcji „Dobra Torba”, której dodatkowym celem jest zebranie pieniędzy na rzecz Banków Żywności.

Kup „Dobrą Torbę” i pomóż Bankom Żywności

Druga edycja „Dobrej Torby” to połączenie dwóch pożytecznych aspektów. Bez wątpienia warte uwagi jest, że aż 20 groszy ze sprzedaży każdej specjalnej torby, trafi bezpośrednio do Banków Żywności. Czym są Banki Żywności? To instytucje charytatywne, które od 2011 roku zbierają żywność zdatną do spożycia, a następnie oddają ją osobom potrzebującym. Szczegółowe informacje na temat Banków Żywności można znaleźć na stronie bankizywnosci.pl.

Ponadto akcja Biedronki ma również charakter edukacyjny. Na „Dobrych Torbach”, które można kupić w sklepach sieci, zostały umieszczone specjalne grafiki. W ten sposób klienci mogą się dowiedzieć, w jaki sposób przechowywać żywność, aby była ona przez długi okres zdatna do spożycia.  To niezwykle istotne chociażby dlatego, że według danych Federacji Banków Żywności każdego roku w Polsce marnuje się ponad 5 milionów ton żywności. Liczba ta jest wręcz absurdalna, ale niestety takie są fakty. Z informacjami na temat przechowywania żywności można zapoznać się także na stronie internetowej Biedronki.

„Dobra Torba” w Biedronce – nie kombinuj i się przyłącz!

Akcja Biedronki  jest bezpośrednim nawiązaniem do Międzynarodowego Dnia Świadomości na Temat Strat i Marnotrawstwa Żywności, który wypada 29 września. Zeszłoroczna edycja „Dobrej Torby” przyczyniła się do zebrania na rzecz Banków Żywności aż 200 tys. złotych.

Okazje i promocje

Zobacz więcej