Biedronka przedstawia kolejne przygody Gangu Fajniaków

31 grudnia 2020

W okresie świąteczno-noworocznym Biedronka organizuje bardzo ważną akcję charytatywną. W sklepach sieci pojawiła się nowa książka o przygodach Gangu Fajniaków, a dochód z jej sprzedaży w całości otrzyma Polska Akcja Humanitarna, która od ponad 20 lat organizuje program dożywiania dzieci „Pajacyk”.

Biedronka pomaga realizować szczytny cel

Program „Pajacyk” swoją misję realizuje od 1998 roku. Dotychczas dotarł do 72 tys. dzieci, które otrzymały pełnowartościowe posiłki. Mimo to liczba potrzebujących wciąż jest bardzo duża. Z szacunków monitoringu Poverty Watch 2020 wynika, że z problemem niedożywienia zmaga się około 300 tys. dzieci w Polsce. Współpraca Biedronki i Polskiej Akcji Humanitarnej niewątpliwie pomoże poprawić tę nieciekawą sytuację. – Dla wielu dzieci obiad fundowany przez Pajacyka jest jedynym pełnowartościowym posiłkiem w ciągu dnia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie, szczególne że książka „Zimowa przygoda”, której całkowity przychód ze sprzedaży zasili nasz program, jest nie tylko ciekawa, ale też spójna z naszymi wartościami – rozwija empatię, wrażliwość i odpowiedzialność za środowisko i świat, w którym żyjemy – mówi Grzegorz Gruca, wiceprezes zarządu Polskiej Akcji Humanitarnej.

Kup „Zimową Przygodę” – każdy może pomóc

Biedronka w akcję pomagania chce włączyć swoich klientów, którzy w sklepach sieci mogą kupić najnowszą książkę o Gangu Fajniaków pt. „Zimowa przygoda”. Poza bardzo ważnym ze społecznego punktu widzenia celem pozycję wyróżniają też ilustracje Małgorzaty Detner oraz ciekawa fabuła autorstwa Marcina Przewoźnika. Ta historia na pewno się spodoba, a przy okazji pozwoli wesprzeć dzieci, które naprawdę tego potrzebują. Cena książki to 9,99 zł.

Okazje i promocje

Zobacz więcej