Biedronka tnie ceny wraz ze zmianą stawek VAT

2 lipca 2020

Zmiana stawek VAT obowiązująca od 1 lipca br. skłoniła największe sieci handlowe do stałego obniżenia cen niektórych produktów. Po Lidlu, który jako pierwszy ogłosił redukcję, na identyczny krok zdecydowała się także Biedronka.

Taniej w Biedronce

Niższe ceny w Biedronce obowiązują od dnia wprowadzenia tzw. nowej matrycy VAT. Obniżki objęły przede wszystkim żywność: pieczywo, wypieki ciastkarskie czy owoce egzotyczne (np. banany), ale także niektóre artykuły dla dzieci i niemowląt. Dodatkowo sieć zapewnia, że wpływ na obniżkę cen, będą miały również akcje typu in-out, które obejmą wybrane kategorie produktowe. Warto również podkreślić, że Biedronka, niezależnie od zmiany stawek VAT, na stałe obniżyła ceny przypraw.

To kolejne działania sieci Biedronka, których celem jest odpowiedź na potrzeby klientów. Zawsze oferujemy im produkty najlepszej jakości w codziennie niskich cenach – mówi Maciej Łukowski, dyrektor Działu Zakupów

Jak bardzo wprowadzone zmiany przełożą się na stan portfeli klientów Biedronki? Według obliczeń sieci łącznie zostanie w nich co najmniej 300 milionów zł rocznie, które uda się zaoszczędzić na 100 objętych zmianą cen produktach. 

Okazje i promocje

Zobacz więcej