Drugie życie butelek – nowa proekologiczna inicjatywa w Żabce

10 sierpnia 2021

Sieć Żabka, która kilka miesięcy temu obrała godny pochwały proekologiczny kurs, wprowadziła na rynek kolejną inicjatywę mającą na celu zwiększenie świadomości i kształtowanie przyjaznych dla środowiska nawyków. W jej wybranych sklepach można oddawać plastikowe butelki, które są od razu wysyłane w dalszą podróż i wracają w postaci nowych opakowań. 

Ucz się ekologii z Żabką

Plastik to surowiec, którego nadprodukcja stopniowo zabija naszą planetę. Jego roczne zużycie stale rośnie, a dane statystyczne są bezwzględne dla społeczeństw właściwie w każdym zakątku świata. Tylko w ostatniej dekadzie wyprodukowaliśmy tyle plastiku, ile… w całym poprzednim stuleciu. Jak długo będzie się rozkładał, zaśmiecając nasze pola, łąki, lasy, rzeki, jeziora, morza i oceny? Nawet do 500 lat – właśnie tyle może trwać degradacja tworzyw sztucznych. 

W ostatnich latach kwestia ograniczenia zużycia plastiku jest coraz częściej podnoszona. Żabka, zbierając plastikowe butelki i oddając je do ponownego użycia w ramach tzw. gospodarki drugiego obiegu, kolejny raz udowadnia, że w zakresie proekologicznych rozwiązań jest pionierem wśród sieci handlowych działających na polskim rynku. 

Żappsy za butelki w Żabce

Aby zachęcić swoich klientów do zwracania butelek, Żabka oferuje darmowe żappsy, czyli punkty które można zbierać w aplikacji mobilnej sieci i wymieniać je na darmowe produkty z oferty specjalnej. Jedna oddana butelka, która zostanie przekazana do wyprodukowania opakowań dostępnej w Żabce wody „Od Nowa”, to aż 10 gratisowych żappsów. Każdy klient może maksymalnie zwrócić 20 czystych i nieuszkodzonych butelek. 

W początkowym etapie akcja „Drugie życie butelek” działa wyłącznie w wybranych sklepach Żabki na warszawskiej Pradze. Nie można jednak wykluczyć, że w przypadku sukcesu, jej zasięg zostanie rozszerzony.

Okazje i promocje

Zobacz więcej