Intermarche i sposoby na obejście zakazu handlu w niedziele

12 lutego 2022

Sieć Intermarche coraz skuteczniej omija zakaz handlu w niedziele. Co prawda robi to, posuwając się do dość zaskakujących forteli, ale za to z oczekiwanym efektem. Placówki przekształcane w czytelnie i kluby książki faktycznie mogą być otwarte w każdą niedzielę!

Intermarche w Cieszynie – najpierw dworzec, teraz wypożyczalnia

W ostatnich dniach najgłośniej było o sklepie Intermarche w Cieszynie, który na początku lutego dość nieoczekiwanie stał się dworcem autobusowym z poczekalnią. Intermarche zdecydowało się na taki krok, ponieważ tuż przed placówką znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, a zgodnie ze znowelizowaną ustawą o zakazie handlu w niedziele, przydworcowe sklepy mogą pracować siedem dni w tygodniu. 

Zabawa w dworzec nie trwała jednak długo. Po interwencji „Solidarności” sieć musiała odejść od tego pomysłu, ale szybko znalazła wyjście awaryjne i przekształciła cieszyński sklep w wypożyczalnię sprzętu sportowego. Tym samym, po wypożyczeniu w nim np. zestawu do badmintona, klienci mogą przy okazji zrobić normalne zakupy!

Intermarche w Oławie i Lipnie – czytaj książki i rób zakupy

Na jeszcze inny pomysł sieć Intermarche wpadła w przypadku sklepów w Lipnie i Oławie. Obie placówki zostały przemianowane w czytelnie i kluby czytelnika, dzięki czemu – na podstawie ujętego w ustawie wyjątku o zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku – mogą być otwarte we wszystkie niedziele. Zakupy to oczywiście wyłącznie dodatek do głównej, czytelniczej działalności. 

Biorąc jednak pod uwagę, że sieć Intermarche znajduje się na celowniku organizacji pilnujących przestrzegania ustawy o zakazie handlu w niedziele, nie można wykluczyć, że już wkrótce wypożyczalnie i czytelnie na powrót staną się „normalnymi” sklepami. Zanim jednak do tego dojdzie, bez wątpienia warto skorzystać z możliwości robienia zakupów przez siedem dni w tygodniu.

Okazje i promocje

Zobacz więcej