Kaufland wprowadził woreczki wielokrotnego użytku na pieczywo

15 października 2022

Kaufland coraz mocniej stawia na rozwiązania prośrodowiskowe. W ramach tej filozofii sieć wprowadziła woreczki wielokrotnego użytku na pieczywo, które powstają z materiałów recyklingowanych i są dostępne w bardzo przystępnej cenie. 

Nowe woreczki na pieczywo w Kauflandzie

Wielorazowe woreczki na pieczywo można kupić we wszystkich stacjonarnych sklepach Kauflandu, ich cena wynosi 7,99 zł za sztukę. Woreczki posiadają wykończenie ściągane sznurkiem oraz specjalne okienko, przez które kasjer może sprawdzić, co jest w środku. Wcześniej Kaufland wprowadził bardzo podobne opakowania na warzywa i owoce, które bardzo dobrze przyjęły się wśród klientów. 

Źródło: kaufland.pl

Kaufland coraz bardziej ekologiczny

Zwrot w stronę ekologii to jeden z najważniejszych punktów w strategii Kauflandu na najbliższe lata. Zgodnie z jej założeniami do 2025 r. w obrębie całej Grupy Schwarz (właściciel Kauflandu – przyp. red.) zużycie papierowych i plastikowych opakowań ma zostać ograniczone aż o 20%. Dodatkowo sieć dąży do tego, aby wszystkie produkty jej marek własnych były pakowane w opakowania podlegające recyklingowi. Godny uwagi jest także fakt, że na rynku polskim Kaufland już zastąpił opakowania plastikowe papierowymi, co idealnie wpisuje się w realizację przyjętej strategii. 

Najnowsze promocje i inne akcje specjalne znajdziecie w aktualnej gazetce promocyjnej Kauflandu

Okazje i promocje

Zobacz więcej