Media Markt wchodzi w sektor drive-thru

7 maja 2020

Media Markt to kolejna sieć, która w okresie pandemii koronawirusa, proponuje swoim klientom możliwość zakupów poprzez opcję drive-thru. Biorąc jednak pod uwagę, że dotychczas korzystały z niej głównie sklepy spożywcze, wykorzystanie tego rozwiązania przez sieć elektromarketów, należy uznać za pomysł jednocześnie odważny i nowatorski. 

Jak działa drive-thru? 

Drive-thru to rozwiązanie polegające na nabywaniu towaru lub usługi bez konieczności opuszczania samochodu. Od wielu lat korzystają z niego na przykład restauracje typu fast-food, przyciągając w ten sposób spore rzesze klientów. W zdecydowanej większości przypadków obsługa polega na podjechaniu pod specjalne okienko w budynku sklepowym i odebraniu zamówienia przy jednoczesnej zapłacie. 

Sieć Media Markt opcję drive-thru na razie uruchomiła w jednym sklepie – przy ulicy Ostrobramskiej w Warszawie. Czy będą kolejne? Tego jeszcze nie wiadomo. Można jednak zakładać, że – jak zwykle w takich przypadkach – wiele zależy od tego, jak przyjmie się testowa wersja usługi. 

Drive-thru i Click&Collect w jednym

Rozpoczęcie działalności w nowym obszarze Media Markt reklamuje hasłem „Dostawa prosto do Twojego bagażnika”. Slogan jest ilustracją modelu działania drive-thru w wersji proponowanej przez sieć elektromarketów, czyli zgodnej z założeniami modelu Click&Collect. Złożone z wyprzedzeniem zamówienie jest kompletowane przez pracowników sklepu, a następnie pakowane bezpośrednio do bagażnika klienta. – W tym trudnym czasie robimy wszystko, by zapewnić klientom i naszym pracownikom bezpieczeństwo oraz umożliwić sprawne kompletowanie zamówień – mówi Paweł Kuźma, dyrektor ds. e-commerce w Media Markt, cytowany przez portal wiadomoscihandlowe.pl.

Wejście w sektor drive-thru to kolejne rozwiązanie, za pomocą którego Media Markt próbuje utrzymać klientów w okresie pandemii. Efekty wcześniejszych, czyli rozpoczęcia sprzedaży niektórych produktów poprzez serwis aukcyjny Allegro, oraz wprowadzenia możliwości odbioru zamówień w zewnętrzych punktach stacjonarnych (sklepy Żabka, stacje PKN Orlen, placówki Poczty Polskiej, salony sieci Ruch), na razie trudno jest ocenić. 

Okazje i promocje

Zobacz więcej