Podstawowe produkty w niższych cenach – rusza pierwszy w kraju sklep socjalny

26 sierpnia 2020

W Katowicach z inicjatywy prezydenta miasta powstanie pierwszy w Polsce sklep socjalny. Inspiracją do stworzenia miejsca stały się podobne sklepy funkcjonujące m.in. w Wiedniu. W asortymencie znajdą się tanie produkty, głównie te z krótką datą przydatności do spożycia. Aktualnie w przyszłej siedzibie sklepu trwają zaawansowane prace remontowe. 

Sklep socjalny już we wrześniu

Wyjątkowa na skalę ogólnopolską placówka ma ruszyć już we wrześniu i będzie zlokalizowana przy ulicy Tysiąclecia 82 w Katowicach. Nie będzie jednak dostępna dla wszystkich – zakupy w sklepie będą mogły zrobić tylko te osoby, które wcześniej uzyskają pozwolenie od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Przewiduje się też, że w sklepie będzie obowiązywał również limit wydatków na klienta. 

Głównym wyróżnikiem katowickiego sklepu socjalnego, który powstaje z inicjatywy prezydenta Katowic, Marcina Krupy, i będzie prowadzony przez Fundację Wolne Miejsce, mają być niskie ceny. Asortyment będą tworzyć produkty z następujących kategorii: żywność, chemia gospodarcza oraz środki higieny osobistej. Obok sklepu zlokalizowana zostanie klubo-kawiarnia przeznaczona przede wszystkim dla seniorów. 

Sklep socjalny w Katowicach będzie pierwszą tego typu placówką w kraju. Kolejna w najbliższych miesiącach ma zostać uruchomiona w Warszawie. 

Okazje i promocje

Zobacz więcej