Szok w segmencie zakupów online. Everlii wycofuje się z Polski

10 stycznia 2024

Everli, jedna z najpopularniejszych platform do zakupów online, kończy swoją działalność w Polsce. Mimo że wiele osób korzystało z wygodnych zakupów z dostawą pod drzwi, włoska centrala Everli potwierdziła informacje o wycofaniu się z polskiego rynku.

Everli: współpraca z największymi to za mało

Platforma Everli, znana w Polsce ze współpracy z takimi gigantami handlowymi jak Carrefour, Kaufland, Auchan, Netto, SPAR, Biedronka i Lidl, zamyka swoje podwoje w nad Wisłą. I choć takie rozwiązanie w ostatnich miesiącach stawało się coraz bardziej realne, to ostateczna decyzja i tak została przyjęta z dużym zaskoczeniem. W końcu jeszcze niedawno platforma zapewniała, że Polska to dla niej rynek o bardzo dużym znaczeniu i nawet mniejsze obroty nie doprowadzą do całkowitego zamknięcia oddziału, co jakiś czas temu miało miejsce między innymi w Czechach i we Francji. 

Smutny koniec Everli 

Zamknięcie polskiego oddziału Everli to niewątpliwie smutna historia, nawet jeśli do dyspozycji klientów wciąż pozostają inne serwisy do zakupów online. W ciągu niespełna czterech lat działalności (w 2019 roku platforma wykupiła polski start-up szopi.pl) Everli wbiło się do świadomości klientów, choć – co warto podkreślić – nie ze wszystkimi detalistami było połączone oficjalną współpracą. Bogata oferta prezentowała się jednak na tyle zachęcająco, że Everli zdołało zbudować dużą grupę klientów, którzy teraz muszą szukać innych dostawców. 

Gazetka Lidl od 11.04 do 13.04
Lidl
1 dzień
Gazetka Biedronka od 10.04 do 17.04
Biedronka
5 dni
Gazetka Pepco od 11.04 do 24.04
Pepco
12 dni
Gazetka Dealz od 11.04 do 17.04
Dealz
5 dni

Okazje i promocje

Zobacz więcej