Tesco kończy działalność w Polsce i zmienia się w Netto

22 września 2021

To koniec sklepów Tesco w Polsce. Już 31 października brytyjska sieć definitywnie zakończy działalność na naszym rynku. W większości placówek, które do tej pory zajmowała, pojawią się sklepy Netto, należące do duńskiego konsorcjum Sailing Group, nowego właściciela spółki Tesco Polska. 

Netto przejmuje sklepy Tesco

Proces konwersji sklepów Tesco w sklepy Netto w formacie 3.0, które cieszą się wielką popularnością, trwa już od kilku dobrych lat. Przejęcie spółki Tesco Polska przez Sailing Group oficjalnie zostało ogłoszone jednak dopiero w marcu bieżącego roku, po wydaniu stosownej zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wraz ze sklepami grupa przejęła także dwa centra dyspozycyjne Tesco w Gliwicach i Teresinie, które od 1 listopada br. będą obsługiwać wyłącznie placówki Netto. 

Dzięki konwersji duńska sieć do końca roku będzie miała w Polsce ponad 700. W tym czasie obecni pracownicy Tesco przejdą przez specjalny proces szkoleniowy, dzięki któremu przygotują się do pracy w modelu preferowanym przez Netto. 

Tesco przechodzi do historii

Na polskim rynku Tesco zadebiutowało w listopadzie 1998 roku. W trakcie aż 25-letniej działalności sieć święciła bardzo dużo sukcesów, ale zmieniający się rynek i problemy finansowe ostatecznie przyczyniły się do ograniczenia, a następnie wygaszenia działalności w Polsce. Na sprzedaży polskiej spółki centralna Tesco zarobiła 900 mln zł. 

Okazje i promocje

Zobacz więcej