Usługi pocztowe w 240 sklepach Biedronki. Zakaz handlu w niedzielę ominięty!

23 lipca 2021

Biedronka ma już 240 sklepów, w których może świadczyć tzw. usługi pocztowe. Wzbogacenie placówek o ten profil działalności pozwala skutecznie omijać zakaz handlu w niedziele niehandlowe. 

Zakupy w Biedronce w niedziele niehandlowe

Zakaz handlu w niedziele w różnych formach obowiązuje w Polsce od 1 marca 2018 roku. Sprzedaż bez ograniczeń możliwa jest tylko na stacjach benzynowych, w małych sklepikach, w których klientów obsługuje właściciel, a także w placówkach pocztowych. Ostatni profil to klasyczna luka w prawie, z której korzysta coraz więcej sieci. Jak to działa? Ot, klienci, którzy nadają lub odbierają swoją paczkę, mogą przy okazji zrobić zakupy. 

Niemal od początku obowiązywania zakazu handlu w niedziele niehandlowe z luki korzysta sieć Żabka. Z czasem dołączył do niej Lewiatan i Kaufland, a niedługo na liście powinna znaleźć się także Biedronka. 

240 sklepów Biedronki, w których zrobisz zakupy w niedzielę

Biedronka usługi pocztowe wprowadzi do 240 swoich sklepów, które staną się tak zwanymi punktami Poczty Polskiej. Dlatego też nowa usługa funkcjonować będzie pod nazwą „Odbiór w Punkcie Poczty Polskiej”. Lista prezentuje się następująco (link).

Nie wiadomo, jak długo utrzymają się nowe rozwiązania w wybranych sklepach Biedronki. Z ostatnich informacji wynika bowiem, że rząd szykuje się do nowelizacji ustawy zakazującej handlu w niedzielę, która docelowo ma ograniczyć korzystanie z obecnej luki. Niemniej, wprowadzenie usług pocztowych nawet na krótki czas na pewno wyjdzie Biedronce na dobre.

Okazje i promocje

Zobacz więcej