Żabka uruchomiła bezobsługowy sklep w Krakowie

1 października 2021

Format Żappka Store, czyli innowacyjne bezobsługowe sklepy nano, właśnie zadebiutował w Krakowie. Czy ma szansę zdobyć uznanie klientów? 

Żappka Store – krok w stronę rewolucji

Format sklepów nano Żabka zaczęła testować kilkanaście miesięcy temu. Dobry odbiór i duże zainteresowanie poskutkowały uruchomieniem takiej placówki w Poznaniu i Warszawie oraz zapowiedzią otwarcia łącznie 40 sklepów Żappka Store w całym kraju. Biorąc pod uwagę, że na kolejną lokalizację został wybrany Kraków, można zakładać, że centrala Żabki na razie ma w planach wejście z formatem nano wyłącznie do dużych miast. Jeśli jednak sklepy bezobsługowe się przyjmą, dalsza ekspansja na pewno nie jest wykluczona. 

Jak kupować w Żappka Store? 

Główną zaletą sklepów nano Żabki jest maksymalnie uproszczenie i skrócenie zakupów.  Co jednak istotne, aby wejść do Żappka Store, koniecznie jest posiadanie aplikacji mobilnej sieci z aktywną usługą Żappka Pay, z pomocą której realizuje się płatności. Cały proces przebiega następująco: 

  • w aplikacji Żappka należy wybrać opcję „Żappka Store”, która generuje specjalny kod QR, otwierający drzwi do sklepu po wcześniejszym zeskanowaniu w specjalnym czytniku, 
  • po wejściu do sklepu wybiera się potrzebne produktu, pakuje i… wychodzi – zakupy są rejestrowane i podliczane przez system kamer i czujników, a płatność samoistnie dokonuje się w aplikacji mobilnej. 

Pierwszy w Krakowie sklep Żappka Store został zlokalizowany w przejściu podziemnym Lubicz-Basztowa, tuż przy Dworcu Głównym oraz Galerii Krakowskiej i jest otwarty całodobowo. 

Okazje i promocje

Zobacz więcej