Zakupy w Aldi zrobisz w niedziele niehandlowe

17 października 2021

Od 3 października zakupy w Aldi można robić w niedziele niehandlowe. Niemiecka sieć, idąc śladem konkurencji, zdecydowała się przekształcić wybrane sklepy w placówki pocztowe. Partnerem Aldi, dzięki któremu ten ruch był możliwy, została firma kurierska Pointpack.

Sklepy Aldi otwarte w niedziele – lista

Pełną listę sklepów Aldi, które pracują w niedziele niehandlowe, można znaleźć na oficjalnej stronie sieci. Nowe placówki pocztowe są czynne od 10:00 do 17:30, a sieć ma otwierać ich coraz więcej. Kolejna tura zaplanowała jest już na 17 października. Wszystko po to, aby – jak czytamy w oficjalnym komunikacie – wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy powinni mieć dostęp do swoich ulubionych produktów 7 dni w tygodniu. 

Aldi otwarte w niedziele niehandlowe 

Aldi, decydując się na przemianowanie sklepów w placówki pocztowe i otwarcie ich w niedziele niehandlowe, idealnie wpisało się w trend, który zapanował w polskim handlu. Kolejne sieci sklepów nic nie robią sobie z zakazu handlu w niedzielę i omijają go poprzez prosty fortel. Oczywiście ustawa blokująca handel w ostatni dzień tygodnia niedługo zostanie zaostrzona, ale do czasu aż nowelizacja wejdzie w życie, sieci mogą sobie pozwolić na wszystko i skrzętnie z tego korzystają. Dotychczas swoje sklepy w niedziele niehandlowe poza Aldi otworzyły między innymi: Biedronka, Lidl, Kaufland, Netto, Carrefour, Dino, Auchan i Żabka.

Okazje i promocje

Zobacz więcej