Zmiany w Żappce: koniec Żappka Pay i gry Żabu!

19 maja 2024

Wielkie zmiany szykuje Żabka dla użytkowników aplikacji mobilnej Żappka. Sieć już wkrótce wyłączy wiele flagowych funkcji, a część decyzji z pewnością nie spodoba się klientom. 

Żappka się zmienia. Pytanie, czy na lepsze? 

Kompleksowy przegląd funkcjonalności – właśnie tak Żabka określa szereg zmian, które wprowadzi w swojej apce. Część z nich będzie miała charakter tymczasowy, pozostałe zostaną wdrożone na stałe. I trzeba przyznać, że będą to zmiany bardzo dużego kalibru. 

Przede wszystkim sieć już 17 czerwca wyłączy możliwość płatności metodą Żappka Pay. Siłą rzeczy oznacza to także zmiany w korzystaniu ze sklepów w formacie Żabka Nano, w których za zakupy płaciło się właśnie przy użyciu Żappka Pay. Na razie nie ma jednak informacji, jak będzie przebiegać dokonywanie płatności według nowego wzoru. 

Co dalej? Wraz z końcem lipa wyłączona zostanie usługa Żappka Post, która pozwalała monitorować drogę przesyłek zamówionych do sklepów Żabki, oraz gra online Żabu, która niedawno była modyfikowana. Dla klientów szczególnie odczuwalna może być rezygnacja z pierwszej funkcjonalności. 

Co dalej z subskrypcjami w Żabce? 

Niejasny na razie pozostaje los subskrypcji w Żabce, w tym bardzo popularnego kawonamentu. Sieć co prawda zapowiedziała, że w tym obszarze również zajdą gruntowne zmiany, ale nie podała żadnych szczegółów. Wiadomo natomiast, że z pozycji aplikacji mobilnej Żabki nie będzie więcej możliwy przelew Żappsów, czyli punktów lojalnościowych otrzymywanych za zakupy, które następnie można wymieniać na darmowe produkty i usługi. Usługa przelewów wdrożona w 2022 roku będzie aktywna wyłącznie do końca lipca.

Okazje i promocje

Zobacz więcej